sobota, 30 czerwca 2012

Retro


Miała być stylizacja na lata 50- spodnie z podniesioną talią kończące się przed kostką są, bluzki wiązane w typowy dla lat 50 sposób są, na włosach kucyki mamy. By wpisać się w klimat mamy rowery retro. Ale moja Matylda nie miała wczoraj czasu na pozowanie, wolała na rowerze jeździć, wykłócać się z nami, że nie pod górę będzie  jeździć  tylko " z górki na pazurki mamo". W końcu rzuciła torebką o ziemię i stwierdziła, że idzie do cioci Ewy na przeciwko. Więc tyle z naszej sesji wyszło
                        Ja: bluzka-sh, spodnie-h&m, torebka-retro
                           Matylda: spodnie,buty-zara, bluzka-sh, torebka-h&m,rowerek-allegro


poniedziałek, 25 czerwca 2012

Moda festiwalowa??

Już jest nasz ulubiony festiwal artystyczny Art Naif edycja piąta. Matylda była na nim wczoraj ze swoim tatą. Bardzo jej się podobało, te wszystkie obrazy zwierzątek wprawiały ją w zachwyt ( wiem z drugiej ręki). Ja sama wczorajszy dzień spędziłam w Warszawie na Warsaw Fashion Street. Byłam pierwszy raz na tego typu wydarzeniu. Na początku trochę nie mogłam się tam odnaleźć, co nie zmienia faktu, że bardzo mi się podobało. Mam zamiar być coraz częstszym  gościem na tego typu wydarzeniach. A Matyldzie dobrze robi jak zostaje z tatą, od razu jest grzeczniejsza. Tylko po moim powrocie zamienia się w lemura, który nie chce zejść mi z rąk.
                 Na festiwalu art naif, Matylda w akcji zbiera to co się jej podoba, panie z obsługi truchleją
                           Następna próba rabunkowa Matyldy
                    Dzisiejsze zdjęcia, po festiwalowe koszulki
                  Artur: koszulka- z obrazem artysty, który wygrał zeszłoroczną edycje art naif, spodenki-wrangler,      
                  butki-no name
                   ja- koszulka- z szafy męża, spodnie- pull& bear, buty- deichmann, korale- straganowe
                   Matylda- opaska na włosach- sh, bluzka- ta co tata, spodnie i buty-h&m, " pierścionek"- brak   mi słów

sobota, 23 czerwca 2012

Tata Matyldy

Pierwszy zobaczył Matyldę na świecie, pierwszy ją wykąpał. Teraz nosi ją na baranach i opowiada ciekawsze bajki. To on jest tym dobrym "policjantem". Dzięki temu Matylda wyrasta na córeczkę tatusia. Wszystkiego najlepszego dla każdego taty. Zwłaszcza Taty Matyldy, mojego taty F, i taty-teścia S

              chrzciny
                                 klony


czwartek, 21 czerwca 2012

Turcja

Dziś w nocy wróciliśmy z tygodniowych wakacji w Turcji. To już trzecie nasze Tureckie wakacje, a drugie w tym przystosowanym dla dzieciaków hotelu Było cudownie. Wygrzaliśmy się, wypływaliśmy. Byliśmy ze znajomymi więc i wieczorami mieliśmy co robić. Matylda wróciła uśmiechnięta, opalona i objedzona lodami, z mnóstwem bransoletek na rękach.  A tu małe wakacyjne urywki.

poniedziałek, 11 czerwca 2012

Pogoda w kratkę


Kratka i kwiaty razem! Dla mnie świetne połączenie, kratkę czasem trzeba oswoić, a kwiatki idealnie się do tego nadają. Piękna bluza/bluzka pochodzi od Made by Me, gdyby budżet był większy, wykupiłam bym wszystkie ich ubranka. Do takiej chłopięcej bluzki, korale są obowiązkowe. Ostatnio Matylda nie rozstaje się z atrybutami kobiecymi. Czasem chce korale, czasem bransoletki, ostatnio zażyczyła sobie kolczyki(nie ma dziurek w uszach ) więc wyciągałyśmy stare klipsy babci. Prawdziwa z niej mała kobieta.
                           Matylda; korale-mamy, bluzka-made by me, spódnica-sh,buty-h&msobota, 9 czerwca 2012

Pink is my new obsession

Matylda weszła w nowy etap. W etap wyłudzania wszystkiego w sklepie( zabawki, książki, buty, nawet poduszki, wszystkie chce zabrać do domu). Dodatkowo pokochała kolor różowy, na nic nasze tłumaczenia, że jest tyle innych ładnych kolorów. Dla niej róż jest najlepszy. Na razie udaje nam się wyperswadować jej zakładania tylko różowych ubrań, ale jest to coraz cięższe. Zazwyczaj kończy się płaczem. Dziś właśnie był dzień w, którym nie dało obejść się bez różu. Mam tylko nadzieje, że okres love pink minie tak szybko jak przyszedł. A Matylda mądrala dziś mądrze stwierdziła. Mama lubi czarny to Matylda będzie lubiła róż. I już!

                  Matylda; opaska, bluzka, płaszczyk-sh, spodnie-h&m, butki-zaraśroda, 6 czerwca 2012

Matylda ma 2 lata!

Wczoraj były urodziny Matyldy, drugie urodziny. Cały dzień Matylda biegała jak nakręcona nie mogąc doczekać się gości i imprezy urodzinowej. Urodziny były  ogrodowe, bo tylko tam można ujarzmić małą solenizantkę. Dziecko najszczęśliwsze na świecie, a ja nie mogę uwierzyć, że to już dwa lata. Jeszcze nie dawno miała 53cm a już ma ich 90. Wszyscy wiemy,że czas szybko leci ale żeby aż tak!


                       szczyt twórczych możliwości mamy Matyldy
                        Wymarzona korona!
        Prezent na urodziny od tatusia- karaluch!!
   urodziny, urodziny
       pyszny tort urodzinowy- twórac ciocia Matyldy
                                    Matyldy mały torcik-tylko dla niej "do ciaprania"

poniedziałek, 4 czerwca 2012

Weekend

Wróciłyśmy do domu. Ostatnie trzy dni spędziłyśmy z Matyldą, pod Lublinem. Byłyśmy na komunii mojego chrześniaka. Przy okazji tej wizyty, spędziłam kilka godzin w moim ukochanym mieście Lublinie. Spotkałam się z dawno nie widzianymi znajomymi. Te trzy dni spędziłyśmy wspaniale. Z rodziną której niestety nie mamy okazji często odwiedzać. Matylda wróciła zakochana w ciociach i wujkach. A ja w końcu mogłam się troszkę napatrzeć na tę bardziej malowniczą część Polski.  Na zdjęciach, które niestety nie należą do najlepszych, mamy stroje w których byłyśmy na komunii. Ja w sukience tzw. prze zemnie podwiewajce i bardzo nie wygodnych szpilach. Matys w czarnej sukience z cekinowym kołnierzykiem- bardzo lubię ją w tym kolorze, mimo, że nie jest to typowy dziecięcy kolorek.


                       Ja; sukienka- zwykły sklep, kołnierzyk- czereśniowa manufaktura(fb) buty-deezee
                                            Mats: sukienka sh, spinka-od cioci