niedziela, 30 września 2012

Grzybobranie

Niedziela 8 rano Matylda wybiera się z tatą na grzyby. Tata jest po 12 h w pracy i na śniadanie zamarzył sobie jajecznicę z grzybami, więc tylko wychodzi do ogrodu i zbiera koszyk maślaków. Przy zbieraniu dzielnie towarzyszy mu Matylda, która tylko od czasu do czasu zadeptuje malutkiego maślaczka. Czasem poranek może okazać się naprawdę  idealny. 
                                                              Matylda
                                                              czapka-no name
                                                              komin-sh
                                                              kurtka-primark 
                                                              legginsy-pepko
                                                                kozaki-h&mśroda, 26 września 2012

Jesiennie

Letnie sukienki schowane. Ich miejsce zajęły, swetry, czapy, chusty. Zaczyna się ubieranie na cebulkę, zakrywanie szyi. Mimo, że uwielbiam jesień, przeraża mnie, że jest ona tak krótka. Zaraz przyjdzie straszna zima i z szuranie po liściach odejdzie w zapomnienie. Matylda, się buntuje  nie chce się ubierać w tysiąc warstw. Ucieka i woła starczy tego! Na razie uczy się chodzić w wysokich " oficerkach". Moje wymarzone Zarowe sztylblety niestety okazały się dla Matyldy nie odpowiednie i źle wyprofilowane. Dlatego wybraliśmy odchodzącą troszkę od mojego ideału ale za to wygodną wersję jesiennych butów. Matylda twierdzi, że to już są dorosłe buty bo  są czarne i chodzi w nich dumna jak paw! 
                          Matylda; chusta-moja, bluzka-sh, spodnie-no name, buty-h&m

       Ja oversizowo: militarna kurtka- z szafy Artura, kombinezon-tk maxx

niedziela, 23 września 2012

Retro??

Matyldę znacie ze strony ubraniowej, ale Matylda poza pokaźną już kolekcją łaszków ma też pokaźną kolekcję książek. Książki możemy czytać od rana do wieczora. My jej czytamy, ona czyta kotu( jak to mówi -opowiada czytanie). Dziś już byliśmy z książką na spacerze, bo przecież czemu nie?  Więc mój mały mol książkowy w stylizacji na bibliofila z moich snów, jak wam się podoba? 
                       Matylda; beret-z szafy, sukienka-sh, butki-h&m,sweter-zara
               z książką-"Dobre obyczaje"

czwartek, 20 września 2012

Matylda prosto z drzewa.

                          Ja; sweter-sh, spodnie- no name, trampki-converese
                     Matylda;czapka,portfelik-h&m, butki-zara, spodnie, sweter-sh, kamizelka-f&f

Ostatnie dni szare i bure, dlatego my też  w szarych ubraniach występujemy. Matylda szara, ja szara. Matyldy szafa zaopatrzona już w jesienne niezbędniki. Kamizelki, czapy i szaliki, potrzebne na najbliższe dni. Katar nas dopadł i dokładamy jedną warstwę odzieżową.

niedziela, 16 września 2012

Wedding time!


Wczorajszy dzień spędziliśmy na ślubie/weselu Matyldy chrzestnego. Matylda wyczekiwanie ceremonii od rana. Nie mogła doczekać się widoku panny młodej( dla niej to synonim księżniczki). Sama też chciała wyglądać jak księżniczka! Dokładnie wiedziała co będzie miała w ten waży dzień ubrane. Lakier pod kolor butów i torebka. To wczoraj rano  były dla Matyldy priorytety. W torebce same potrzebne rzeczy, portfelik, i kilka zabawek. Nakrycie głowy później było wymienione na wianek, ale niestety na naszych zdjęciach nie mamy tego uwiecznionego.

                         Ja; ramoneska,torebka-sh, sukienka-river island, buty-stradivarius
       Matylda; toczek-sh,  żakiecik,sukienka,buty-zara,torebka-prezent

wtorek, 11 września 2012

Spełnienie marzeń

Jakiś czas temu, pisałam, że Matylda marzy o bluzce z jednorożcem. Pisałam też, że żadnej odpowiedniej nie potrafimy znaleźć. Kilka dni temu Matylda w sklepie wypatrzyła, sukienkę z koniem. Po jej minie i okrzykach radości, wiedziałam już, że bez niej nie wyjdziemy. Sukienka ze zdjęciem konia  to jak dla mnie cukierkowa wersja topu z rottweilerem od Givenchy. Jest dziewczęco.


                         Matylda   sukienka,buty,opaska-h&m

                           Ja: sukienka-reserved,buty-dee zee

wtorek, 4 września 2012

Rodzinna sesja

Pierwsza rodzina sesja za nami! Zawsze zdjęcia robię ja lub Artur. Tym razem wyręczył nas  http://www.flasheye.pl/ za co serdecznie dziękujemy. Zdjęcia bardzo mi się podobają, i chętnie pokazałabym wam wszystkie, ale niestety nie da się. Więc wrzucę kilka, moich ulubionych. Na zdjęciach Matylda i Artur już w jesiennych stylizacjach. Ubierając ich, zapomniałam o sobie i wyszło jak zwykle roboczo, na czarno. Tak jak lubię.

                Ja; sukienka(któreej nie widać)zara, kurtka-no name, szpilki-stradivarius
     
      Matylda; płaszcz butki-zara, legginsy,bluzka-f&f(tesco)

      Artur; marynarka,spodnie,bluzka-sh,buty-carry