wtorek, 17 lutego 2015

Gwiazdy z nieba

Dziewczyny od ponad dwóch tygodni są ze sobą non stop. Najpierw były ferie, teraz Matylda załapała jakiegoś wirusa. Z wysoką gorączką siedzi w domu. Jest słaba ale w przypływach energii cały czas poświęca siostrze. Bawi się z nią, "czyta" jej, opowiada historie. Dziś wymyśliła zabawę w muzeum. Ona jako starsza i doświadczona, oprowadzała a raczej obwoziła w wózku Polę, po muzeum ( naszym domu) . Każda rzecz był  starożytnym eksponatem, którego Pola absolutnie nie mogła dotykać.  Naprawdę przyjemnie jest  je obserwować. Tą ogromną miłość jaką Matylda daje siostrze, zabawiając ją w samochodzie, rozśmieszając gdy mała niecierpliwi się przy ubieraniu. Pola za to z uwielbieniem śledzi każdy ruch starszej siostry, aż wyrywa się do niej niezależnie od pory dnia czy nocy. Mieć rodzeństwo to jest to.
                              Pola ma: bluzkę i spodnie-lindex
                              Matylda ma: odkupioną sukienkę nununa baby opaskę z CaliMaliniedziela, 15 lutego 2015

Pod wodą

Nasz zeszły tydzień zdecydowanie należał do wycieczkowych. Kto śledzi nas na instagramie ten wie. W piątek kończąc wycieczkowy maraton wybraliśmy się zupełnie spontanicznie do wrocławskiego afrykanarium by podziwiać podwodny świat.  Świetne miejsce na wypad z dziećmi, nie zależnie od pogody. Matylda totalnie podekscytowana, my zresztą też. Pola nawet minuty nie siedziała w wózku, tak bardzo chciała to wszystko ogarnąć wzrokiem.  Zdjęć mamy mało, Matylda nie miała czasu na pozowanie, Pola tym bardziej. 
wtorek, 3 lutego 2015

Grasz z nami?

Bardzo chetnie spedzamy czas grając w gry planszowe. Dla Matyldy to czas spędzony z rodzicami, dla mojego męża wytchnienie od zabawy kucykami( do czego Matylda co rusz go namawia). Matyldy gry staramy się uaktualniać. Przerabialiśmy rożnego rodzaju memo, planszówki  i do nich wracamy. Poza stałymi pozycjami  są też krótko trwałe hity jak ( małpki, żabki, poczta itp)Mamy też gry o których Matylda marzyła( reklama) i okazały się kompletnym rozczarowaniem-OPERACJA. Teraz hitami są " Zgadnij kto to" zazwyczaj gram w nią ja i Matylda, obie świetnie się bawimy. Matylda uczy się spostrzegawczości, zapamiętywania. Musi być maksymalnie skupiona. Dla mnie ta gra ma dużego plusa. Następna godna polecenia gra to " Super farmer" gramy rodzinnie. Gra przeznaczona dla starszych dzieci, mimo to Matylda daje radę. Mnie urzekły figurki, i obrazki, naprawdę ładne.  Oprócz tych pozycji Matylda uwielbia bawić się domino "tylko dla księżniczek". Z tym domino sama sobie organizuje czas, czasem tylko pokazując nam efekt końcowy. A wy w co gracie z dziećmi, co polecacie. Macie jakąś grę której nie kupicie NIGDY? Ja mam taką pozycje "La cucaracha" Sam pomysł gry wydaje mi się straszny, plus piosenka reklamowa " złap go widelcem, trzepnij go łyżką" brak słów.