sobota, 21 września 2013

Grzybobranie II

Zdjęcia  podobne zamieszczałam w zeszłym roku TU. Możecie zobaczyć jak zmieniła się Matylda od tego czasu. Zdjęcia zrobiłyśmy po powrocie z katowickich targów książki. Same targi troszkę mnie rozczarowały. Za mało stoisk dla dorosłych czytelników, natomiast część dziecięcarewelacyjna. Matylda spotkała się z autorką Cecylki Knedelek. Książki o Cecylce bardzo przypadły nam do gustu więc zakupiłyśmy " Dobre uczynki" Cecylki Knedelek, a także książkę o naszym kochanym Nikiszowcu " Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali" Magdaleny Zarębskiej. Książka napisana po polsku i w gwarze śląskiej, więc będziemy miały z tym zabawę. Ja wróciłam z książką " Blogostan" - jak na blogerkę przystało.
Matylda ma- komin Queen Zoja
sweter i legginsy-f&f
buty-zara 
nerke-kura.d 
                        Przypinki z Targów Książki

10 komentarzy:

 1. A my z wczorajszej wyprawy na grzyby wróciliśmy z dwoma grzybami, za to z biblioteki z masą fajnych książek. Cecylkę też lubimy :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. my z 7 kaniami od sąsiada:). Te maślaki jeszcze zostawiłyśmy w spokoju

   Usuń
 2. komin idealnie dobrany do sytuacji:)
  a ze mnie taka grzybiara,że szkoda gadać :D

  OdpowiedzUsuń
 3. ciagnie dzieci do grzybobrania, u mojej Hani widze wyraźny błysk w oku, kiedy zabraniam jej dotykać , tłumacze ze nie wolno zbierac grzybów , jeśli sie na nich niezna, ona niby rozumie, ale widze jak sie męczy i musi powśiagać całe swoje ciało, zeby jednak nie zerwać i kiedy przynosze do domu kurki czy prawdziwki z targu, jej fascynacja sięga zenitu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Matylda lubi głaskać maślaki, i deptać purchawki. Reszta grzybów dla niej mogła by nie istnieć, wie że jeść ich nie może. Na szczęście zrywać nie chce

   Usuń
 4. Do swterka sobie wzdycham...a Matylda się zmieniła przez to rok-nie wiele ale jednak:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Urosła sporo, i zrobiła się większą łobuziarą

   Usuń
 5. Ja jakoś za zbieraniem nie przepadam ..nie znam się,ale jeść uwielbiam .. takie w sosie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja zbierać mogę natomiast jeść nie lubię:)

   Usuń
 6. świetna ta nerka! muszę Kubie od Kury zamówić

  OdpowiedzUsuń