poniedziałek, 3 lutego 2014

Książki cz.II

Po mojej pozytywnej ocenie książek dla dzieci Martyny Wojciechowskiej, postanowiłam wprowadzić do biblioteczki Matyldy książkę innej polskiej podróżniczki. Dokładnie po "Baśnie dla dzieci i dorosłych" Beaty Pawlikowskiej. W książce znajdują się trzy baśnie, każda z innym morałem. Matyldzie bardzo podobają się historię, niestety rozmowy autorki z kotem Kolumbem, które rozpoczynają każdy rozdział nudzą Matyldę i są dla niej kompletnie nie potrzebne. Czytając od razu chce żebym przeszła do samych historii. Obu nam najbardziej przypadła do gustu ostatnia opowieść o małej Indiance. To kolejna książka która poza ciekawą treścią posiada piękne ilustracje. Ja jako mama polecam.

Najbardziej lubimy czytanie przed snem. Czasem przeciągamy je godzinę, bo żadna nas nie chce by historia się skończyła w połowie.
                        To teraz czyta mama.

6 komentarzy:

 1. Książkę dla dzieci kupię siostrzenicy, a sama zaopatrze się w tą którą Ty czytasz :-):-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta którą czytam. Historie życia bohaterek książki w pigułce. Ciekawa

   Usuń
 2. Tej książki jeszcze nie znamy, za to Martynę znamy. Świetnie pisze dla dzieci. Mi i moim dzieciom te historie zwierzaków i dzieci z różnych stron świata bardzo się podobają :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na półce Matyldy stoi książka Martyny "Dzieci świata" . Bardzo ciekawa, u Matyldy uruchomiła serie pytań z cyklu a dlaczego. Po zwierzątka jeszcze nie sięgamy, moja córka jest bardzo wrażliwa na krzywdę zwierząt i nie wiem czy to na razie nie będzie za duży wstrząs dla niej.

   Usuń
  2. Ta krzywda w książkach Martyny owszem jest ale podana w taki sposób, że dziecko chce pomóc. I wie czego nie należy robić, żeby się do tej krzywdy nie przyczyniać np. nie kupować przedmiotów wykonanych z kości słoniowej. Poza tym te historyjki są bardzo zabawne :-)

   Usuń
  3. Na pewno ją zakupimy w przyszłości

   Usuń